Studio Chic

  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Studio Chic Marrakesh har ett behändigt läge i Marrakesh, ungefär 6 minuter till fots från Tawada Trekking. Den här lägenheten med 1 sovrum ligger inom 2 km från tågstationen Marrakech och inom några kvarter från busshållplatsen Hay Zitoune.

Den här lägenheten har sitthörna och vardagsrum med luftkonditionering som garanterar en bekväm vistelse. Studio Chic erbjuder en separat toalett och en dusch för ökad komfort. Det finns också hårtorkar, badlakan och handdukar.

Förutom ett komplett kök, erbjuder detta boende matplats.

Populära attraktioner i området inkluderar Jemaa el Fna, ungefär 15 minuters bilresa bort. Om du vill besöka omgivningarna kan du ta dig till Medinan i Marrakech, inom 6 km från lägenheten. Cirka 20 minuter med bil från Studio Chic hittar du Saadiska gravarna. Boendet ligger inom 5 km från flygplatsen Marrakech Menara.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Studio Chic Marrakesh
Bahiya
Mobilpris

Bahiya

339 m från boendet
USD 114 USD 103
per natt
The Cozy Den
Mobilpris

The Cozy Den

411 m från boendet
Appartement Chic Et Confortable, Netflix, Ps4 & Wi-Fi Centre Marrakech
Mobilpris

Appartement Chic Et Confortable, Netflix, Ps4 & Wi-Fi Centre Marrakech

10
Exceptionellt 2 recensioner
707 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    8 km

    Tågstationer

    Marrakech
    2 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Bagageförvaring

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    Utrustning

    • LCD-TV

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 12:00
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Studio Chic?
      Populära sevärdheter nära Studio Chic inkluderar bland annat Saadiska gravarna, Jemaa el Fna, Medinan i Marrakech.
    • Hur många gäster kan bo på Studio Chic?
      Studio Chic erbjuder boende för upp till 2 gäster.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    8 km

    Tågstationer

    Marrakech
    2 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Studio Chic Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng